ZZO nominowany do tytułu Ekostrateg

Zakład Zagospodarowania Odpadów został nominowany za działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz nową inwestycję – rozbudowę składowiska odpadów o kwaterę VI. Ekostrateg to ogólnopolski program, skierowany do firm z sektora energetycznego oraz instytucji publicznych zajmujących się ochroną środowiska.

 

W związku z nominacją, przedstawiciele stargardz

kiej spółki zostali zaproszeni w roli eksperta do Zielonej Góry, na jubileuszowy V Polski Kongres Przedsiębiorczości. Kongres odbędzie się pod koniec października.

W tej edycji kongresu uwaga będzie skupiona się m.in. na tematyce ekologii w miastach i działalności proekologicznej. W konferencji tematycznej z udziałem ZZO Stargard w roli eksperta ma wziąć udział również Krajowa Izba Gospodarki Odpadami oraz najbardziej wyróżniające się spółki komunalne z kraju.

W Zielonej Górze wręczone zostaną również nagrody dla najwybitniejszych firm i instytucji, których skomplikowana działalność przełożyła się na utrzymanie stanu środowiska naturalnego lub jego poprawę.

Kwatera VI, której budowę w Łęczycy prowadzi aktualnie ZZO, docenili eksperci nagrody Eurostrateg 2017. Nowa kwatera będzie miała powierzchnię ok. 4,16 ha, a wartość realizowanego projektu wynosi 5 mln zł netto. Planowany termin wykonania inwestycji przewidziany jest pod koniec października br.

Ekostrateg to ogólnopolski program, skierowany do firm z sektora energetycznego oraz instytucji publicznych zajmujących się ochroną środowiska. Prowadzi go Polska Agencja Przedsiębiorczości wraz z redakcją „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz Biznes Plus „Gazety Wyborczej”.  Pomysłodawcą programu jest Polska Agencja Przedsiębiorczości. Program ma na celu nagrodzenie tych firm oraz instytucji, które cechuje dbanie o środowisko naturalne również podczas szukania innowacyjnych rozwiązań  dla gospodarki. Prowadzi go Polska Agencja Przedsiębiorczości wraz z redakcją „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz Biznes Plus „Gazety Wyborczej”. Nagrody są wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia. Więcej o nagrodach Eurostrateg na stronie Forum oraz w druku nominacji.